Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem Biotouch Inc. USA w Polsce
Rezerwacja on-line

Laser do usuwania tatuaży neodymowo-yagowy Q-Switch (Nd-YAG)

Jednym z bardzo ważnych urządzeń w naszym centrum laserowym jest laser Q-switch Nd-YAG, który służy przede wszystkim do usuwania tatuaży. Charakteryzuje się on bardzo krótkim czasem trwania impulsu, który liczony jest w nanosekundach. Impuls ten ma także dużą energię – rzędu nawet kilku MW.
Światło, które emituje laser, wykorzystywane jest do niszczenia barwnika. Warto zaznaczyć, że dla emitowanego światła powierzchnia skóry jest przeźroczysta. W tym czasie cała produkowana energia jest skupiona i stopniowo pochłaniana przez barwnik. Pigmenty są wtedy rozbijane na drobne elementy, a później te drobne fragmenty pochłaniane są przez makrofagi.
Warto w tym miejscu podkreślić, że laserowe metody są bardzo skuteczne w przypadku usuwania tatuażu. Prawie zawsze może zostać usunięty podczas przeprowadzanych zabiegów laserowych. Wyjątkiem są sytuacje, gdzie tatuaż znajduje się w warstwie podstawnej skóry lub w bliźnie.
Co ważne, laserowe metody usuwania tatuażu są dużo bezpieczniejsze i efektywniejsze niż znane metody tradycyjne – eliminowane są ryzyko wszelkich infekcji, jak również powstania blizn.
Zastosowanie:
  • Usuwanie tatuaży (także kolorowych),
  • Usuwanie przebarwień,
  • Peeling węglowy.
Sklep on-line