Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem Biotouch Inc. USA w Polsce
Rezerwacja on-line

Zabiegi na twarz w salonie kosmetycznym

Skóra twarzy, szyi i dekoltu wymaga specjalnej pielęgnacji. To na tych częściach ciała pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Odpowiednia pielęgnacja domowa wsparta dopasowanymi zabiegami wykonanymi w gabinecie kosmetycznym pozwoli nie tylko utrzymać cerę w doskonałej kondycji, ale nawet cofnąć skutki upływającego czasu. Nasz gabinet we Wrocławiu oferuje zabiegi dla każdego typu skóry, w tym dla skóry problematycznej. Każdy odwiedzający nas klient może liczyć na indywidualny dobór rozwiązań wchodzących w skład programu regeneracji skóry twarzy.


Skutecznie rozwiązujemy problemy skóry!

Oferujemy zabiegi, dzięki którym skóra twarzy staje się jędrna, nawilżona i zregenerowana. Zapraszamy klientki, których cera boryka się z:

  • przesuszeniem,
  • przetłuszczeniem,
  • naczynkami,
  • trądzikiem,
  • zmianami skórnymi i potrądzikowymi,
  • wypryskami i zatkanymi porami,
  • zmarszczkami,
  • przebarwieniami,
  • szarzeniem,
  • nadmierną wrażliwością,
  • brakiem elastyczności.

Nasz wykwalifikowany personel wykona profesjonalną diagnostykę skóry twarzy i zaproponuje zabiegi, dzięki którym stanie się ona zdrowa, promienna oraz wyraźnie młodsza.


Pełna informacja o zabiegach

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientek każdy zabieg poprzedzony jest drobiazgowym wywiadem oraz przekazaniem szczegółowych informacji o proponowanym zabiegu. Uświadamiamy o przeciwwskazaniach oraz o możliwych skutkach ubocznych. Wskazujemy także, jakie objawy nie są przyczyną do niepokoju – po przeprowadzeniu niektórych zabiegów skóra może być zaczerwieniona lub nawet lekko opuchnięta do nawet kilku godzin. Wiedza i doświadczenie naszego zespołu jest do dyspozycji naszych klientów zarówno przed w trakcie, jak i po przeprowadzonym zabiegu.


Peelingi chemiczne

  • MANDELAC 40% kwas migdałowy - cera wrażliwa, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, aktywuje regenerację komórkową, oczyszcza i reguluje koloryt skóry, redukuje wydzielanie serum, zmniejsza drobne zmarszczki, pomocny w leczeniu trądziku.
  • AZELAC 20% kwas azelainowy + kwas mlekowy - cera ze stanami zapalnymi i niezapalnymi trądzik różowaty, trądzik pospolity, łuszczyca, cera naczynkowa -działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, likwiduje rumień i krosty, zmniejsza wydzielanie łoju, poprawia jakość tłustej cery, działa przeciwbakteryjnie, hamuje tyrozynazę, dzięki temu wyrównuje koloryt skóry, reguluje nadmierne rogowacenie.
  • LACTIPEEL 20% Kwas mlekowy 90% (stabilizowany DMAE)- cera zmęczona i matowa, działa na przebarwienia (melasma), fotostarzenie (plamy posłoneczne, wiotkość zmarszczki, skóra przesuszona, trądzik).
  • ARGIEPEEL 20% Arginina + L-Kwas Mlekowy 15% przeznaczony dla cery wrażliwej, dojrzałej, zniszczonej słońcem, mającej rozszerzone pory oraz przebarwienia, działa odmładzająco rozjaśnia, nawilża.
  • COSMELAN, jest szczególnie skuteczny w usuwaniu: znamion barwnikowych, przebarwień wywołanych ciążą, rozjaśnia piegi, znamiona barwnikowe oraz przebarwienia. Cosmelan przywraca równowagę skórze mieszanej oraz tłustej, oraz przywraca skórze blask i gładkość.
  • KWAS PIROGRONOWY 20% kwas z pestek winogron - działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry. Ma właściwości bakteriostatyczne. Ma silne działanie regulujące sebum i zmniejszające tłustość skóry łojotokowej i trądzikowej. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstanie kolagenu.
  • MILK PEEL kwas glikolowy 50%, kwas mlekowy 10%, kwas salicylowy 4% rozjaśnia skórę, redukuje płytkie zmarszczki, stymuluje skórę, wygładza i zmiękcza skórę.
  • Zabieg na przebarwienia - medyczny peeling "SPOT PEEL" 

Medyczny peeling Spot Peel zawiera 15% kwas migdałowy, idebenon, liściokwiat garbnikowy, retinol oraz kwas salicylowy. Jego współczynnik zasadowy wynosi pH 2.9 (tyle samo ma m.in. ocet), co sprawia, że jest idealny do usuwania wszelkich przebarwień pigmentacyjnych, a także tych po ciążowych (nie powinien być jednak stosowany w czasie ciąży), melazmy oraz przebarwień pozapalnych. Po zastosowaniu tego peelingu należy pamiętać, by przez 30 dni unikać szkodliwego w takiej sytuacji promieniowania UV. Po wykonaniu peelingu w gabinecie pacjent może wrócić do domu z niewidoczną gołym okiem maską ze specjalnego preparatu. Należy ją zmyć nie później niż 8 godzin od czasu jej nałożenia. W celu maksymalizacji efektu pacjent powinien przez kolejny miesiąc stosować się do zaleceń w zakresie stosowania odpowiednich kosmetyków. Informacje o nich przekazuje specjalista, który nakładał peeling. Jeżeli borykają się Państwo z dużymi przebarwieniami, a efekty raz przeprowadzonego peelingu nie są zadowalające, przed podjęciem kolejnych kroków należy skonsultować się ze specjalistą. Kolejne zastosowanie Spot Peela powinno się odbyć nie wcześniej niż miesiąc po pierwszym nałożeniu.


Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja, znana także jako mechaniczne złuszczanie naskórka, to obecnie jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy zabieg na twarz. Polega on na ścieraniu kolejnych warstw skóry (pod kontrolą) aż do uzyskania efektu, z którego będziemy zadowoleni. W momencie, kiedy naskórek zostaje usunięty, wzmożona produkcja kolagenu i elastyny przez organizm powoduje, że szybko zostaje on zastąpiony przez nową tkankę. W taki oto sposób mamy później do czynienia z gładszą, jaśniejszą, a także zdecydowanie elastyczniejszą skórą.
 

Jeżeli w grę wchodzi głębsza mikrodermabrazja, pacjenci, którzy się na nią zdecydują, mogą oczekiwać znacznego spłycenia blizn i rozstępów, zredukowania wszelkich drobnych zmarszczek, a także likwidacji przebarwień skóry oraz rozszerzonych porów. Ten zabieg na twarz jest zarówno krótki, jak i bezbolesny. Ważne jest również to, że po jego przeprowadzeniu pacjent nie potrzebuje rekonwalescencji, co w praktyce oznacza, że praktycznie natychmiast po wykonaniu mikrodermabrazji można wrócić do codziennych obowiązków.


Wskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest idealnym rozwiązaniem w przypadku różnych problemów ze skórą. Specjaliści polecają ją m.in. w przypadku trądziku pospolitego oraz blizn potrądzikowych, jak również zwykłych blizn i bliznowców. Zabieg pomoże również w przypadku rozszerzonych porów, zaskórniaków i prosaków, rozstępów czy przebarwień. Jeżeli doznali Państwo uszkodzenia po słonecznego skóry lub też chcą się pozbyć starczych plam, ten typ zabiegów na twarz będzie dobrym rozwiązaniem. Mikrodermabrazja jest także sposobem na radzenie sobie z łojotokiem i suchością skóry, jak również jej wiotkością oraz szorstkim, zrogowaciałym naskórkiem oraz drobnymi zmarszczkami.


Objawy niepożądane

Chociaż mikrodermabrazja jest prostym i skutecznym zabiegiem, to tak jak jest to w przypadku innych działań medycznych, tak i w jej przypadku mogą się pojawić pewne objawy niepożądane. Pierwszym z nich jest nadwrażliwość skóry, a także pośrednio wiążące się z tym uczucie pieczenia, mrowienia i świądu. Objawy te jednak szybko ustępują. Jako następstwo może się pojawić także rumień, który z kolei znika zazwyczaj do 24 godzin. Innym objawem, występującym czasem u osób, które stosują aspirynę i niesterydowe leki przeciwzapalne, są wybroczyny. One mogą się utrzymywać nawet do 3 dni.


Przeciwwskazania

Osoby, które chcą skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji, powinny się zapoznać z przeciwwskazaniami. Na pierwszym miejscu jest niedawne stosowanie Roacutanu, który z reguły jest znany osobom, mającym problem z trądzikiem. Zabieg ten nie będzie dobrym rozwiązaniem także w przypadku infekcji wirusowych, zakażeń bakteryjnych lub nowotworów skóry. W każdej z tych sytuacji należy unikać mechanicznego złuszczania naskórka.
 

Mikrodermabrazja obejmuje zwykle serię 2 do 10 zabiegów. W pierwszym miesiącu zabiegi wykonywane są co tydzień, w drugim - co 2 tygodnie. Kolejne miesiące to ewentualne zabiegi przypominające, wykonuje się je tylko wtedy gdy są konieczne.
 

Najważniejsze dla naszego organizmu są pierwsze 48 godzin po zabiegu. W tym czasie nie należy się kąpać w wodzie chlorowanej, nie wolno się również opalać. Zalecane jest przyjmowanie dużych ilości płynów (minimum 1,5 litra wody mineralnej dziennie). Po mikrodermabrazji zalecamy także stosowanie na dzień kremów z filtrem przeciwsłonecznym wynoszącym co najmniej 25.


Zabieg Cosmelan

Cosmelan jest jedną z najskuteczniejszych kuracji, których celem jest usunięcie przebarwień o podłożu hormonalnym.

Zabieg składa się z 2 etapów:

  • W gabinecie – wszystko zaczyna się od oczyszczenia i odtłuszczania skóry. Osoba przeprowadzająca zabieg następnie nakłada na twarz pacjenta maskę Cosmelan 1, która w kolorze może przypominać ciemny fluid.
  • W domu – po wykonanym zabiegu pacjent wraca do domu, a nałożona w gabinecie maska zostaje na jego twarzy przez około 5 godzin, zgodnie z tym, co zalecił lekarz lub inna osoba, która przeprowadzała zabieg. Czas trwania tej kuracji jest różny. Wszystko zależy od tego, jaki fonotyp ma skóra pacjenta. Dodatkowo należy pamiętać o tym, by przez około dwa – trzy miesiące po przeprowadzonym zabiegu stosować krem Cosmelan 2 oraz specjalny krem łagodzący – Hdravital faktor K. Szczegółowe wytyczne co do stosowania specyfików przekazuje osoba przeprowadzająca zabieg.

Czynniki aktywne preparatu

Oferowany zabieg Cosmelan nie byłby tak skuteczny, gdyby nie szereg czynników aktywnych:

  • Kwas kojowy,
  • Kwas fitowy,
  • Arbutyna,
  • Palmitynian retinolu,
  • Witaminy ACE,
  • Tyrosinol.

Preparat nadaje się właściwie do każdego typu skóry. Można go stosować w przypadku przebarwień o różnej etiologii. Warto jednocześnie podkreślić, że najlepsze efekty Cosmelan daje w przypadku przebarwień, mających podłoże hormalne (melasma), a także tłuste i mieszane. Oprócz tego, że pomaga pozbyć się wszelkiego typu plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, a także zwęża pory i dodaje skórze widocznego blasku. Pełen efekt wykonywanego zabiegu jest widoczny po około miesiącu. Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu gwarantuje wyłącznie wykwalifikowany specjalista.
 

Perfect Glamour posiada uprawnienia do wykonania zabiegów COSMELAN numer certyfikatu 272.

Mezoterapia mikroigłowa – hit medycyny estetycznej

Derma Roller ZGTS wykorzystywany podczas zabiegów mezoterapii mikroigłowej w naszym gabinecie we Wrocławiu to sterylnie zapakowane urządzenie kosmetyczne, opakowane w elegancką tubę i dodatkowe pudełko. Roller odpakowujemy dopiero przed zabiegiem przy klientce, co daje gwarancję najwyższego poziomu sterylności i tego, że nikt wcześniej go nie używał. Nie ma zatem powodów do obaw o zakażenie. Igły, w które wyposażony został roller, wykonane są ze stali tytanowej najwyższej jakości. Średnica każdej z nich wynosi od 0,07 do 0,2 mm, a wytwarzane są w temperaturze -60OC. I to właśnie te igły są najważniejszych elementem urządzenia.


Rolka z mikroigłami ZGTS Titanium – zasada działania

Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana zarówno na skórze twarzy, jak i innych części ciała (także dużych), które chcemy poddać gruntownej przebudowie. Co ważne można ją stosować również w przypadku skóry cienkiej i delikatnej. Dla osób, które po raz pierwszy spotkają się z wałkiem ZGTS Titanium Roller, zagadką może być, jak on właściwie działa?
 

Już wyjaśniamy. Tocząc wałek po skórze, 192 bardzo cienkich i identycznie ostrych mikroigieł nakłuwa naskórek aż do skóry właściwej powodując mikrouszkodzenia w postaci mikrokanalików (które zamykają się w ciągu 1-2 godzin) oraz krwawienie. Nie ma jednak powodu do obaw, ponieważ konsekwencją krwawienia jest uwalnianie czynników wzrostu, które skutecznie wspierają produkcję kolagenu i elastyny. ZGTS Titanium Roller w mechaniczny sposób stymuluje skórę. Efektem stosowania tego wałeczka jest (w odróżnieniu od standardowej aplikacji wszelkich produktów na naskórek) lepsze wnikanie witamin i związków aktywnych w głąb skóry co w praktyce oznacza po prostu lepsze efekty zabiegu.
 

Za zastosowaniem wałeczka przemawiają także względy ekonomiczne. Mezoterapia mikroigłowa jest znacznie bardziej opłacalna od leczenia laserowego. Szacuje się, że w skrajnych przypadkach koszt zabiegów rollerem ZGTS Titanium stanowi 10% ceny zabiegów laserowych. To różnica, która robi wrażenie nawet na największych sceptykach.


Efekty mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapia mikroigłowa daje realne, zauważalne gołym okiem efekty w krótkim czasie. Przyjrzyjmy się dokładnie, w czym może nam pomóc zastosowanie wałeczka Roller ZGTS Titanium?

Efekty na twarzy:

  • wygładzenie głębokich zmarszczek,
  • zniwelowanie drobnych zmarszczek,
  • podniesienie skóry wokół powiek,
  • redukcja opadających kącików ust,
  • poprawa wyglądu skóry na policzkach,
  • znacząca poprawa napięcia skóry,
  • wyraźny efekt odmłodzenia twarzy.

Efekty na ciele:

  • redukcja cellulitu,
  • wygładzenie nierówności oraz zgrubień podskórnych,
  • redukcja blizn i rozstępów,
  • redukcja przebarwień skórnych oraz rozszerzonych naczynek,
  • wsparcie w leczeniu uporczywego trądziku,
  • ujędrnienie ciała po odchudzaniu oraz ciąży,
  • przeciwdziałanie wypadaniu włosów.

Roller ZGTS Titanium, którym dysponuje nasza gabinet, posiada amerykański znak jakości FDA, który jest dowodem na jego skuteczność i bezpieczeństwo. FDA, czyli amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zajmuje się dopuszczaniem produktów do sprzedaży i powszechnie uchodzi za dość rygorystyczną. Tak więc pozytywna ocena wystawiona przez FDA danemu produktowi spożywczemu lub lekom jest uznawana również poza Stanami Zjednoczonymi. Roller ten może być wykorzystywany zarówno w salonach kosmetycznych, jak i samodzielnie przez pacjentów w domu.  Jest to pewnego rodzaju wyznacznik jakości i potwierdzenie określonego wpływu na zdrowie.


Stan skóry a niedobór glutenu

Wałek ZGTS Titanium Roller wykazuje ponadprzeciętną skuteczność w zakresie pobudzania produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Jednak to nie wszystko. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że blizny, zmarszczki, rozstępy i nierówności skórne mogą być przyczyną niedoboru glutenu. Oznacza to, że gdyby Twoje ciało wyprodukowało więcej glutenu, te niedoskonałości by zniknęły. ZGTS Titanium Roller wyciąga pomocną dłoń naturze również przez pobudzanie produkcji glutenu w skórze, dzięki czemu pomaga zapobiegać albo odwraca tworzenie się zmarszczek, rozstępów, jak i nierównej skóry. To fantastyczna wiadomość – nieprawdaż?!


Jak wygląda kuracja z wykorzystaniem wałka ZGTS Titanium Roller?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej trwa maksymalnie 20 minut. Dokładny czas terapii zależy od prędkości wałeczkowania, jak również od obszaru skóry, jaki poddajemy działaniu rollera. Po zabiegu zalecane jest zastosowanie preparatu ze składnikami odżywczymi, które przenikną w głąb skóry. Na twarz, szyję i dekolt zalecamy wysokie dawki witaminy A i C, a na ciało olejki lub preparaty przeznaczone np. do zwalczania cellulitu, lub rozstępów. Zabieg powinien być stosowany 2-7 razy w tygodniu – im częściej, tym lepsze efekty. Po zabiegu zakazane jest opalanie, a w przypadku wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych, najlepiej zastosować krem z filtrem.
 

Osoby, które używają ZGTS Titanium Roller w warunkach domowych, muszą pamiętać o tym, że należy wykonywać ruchy we wszystkie strony: poziomo i pionowo, a także po skosie w prawo i w lewo.

Zarówno przed, jak i po skorzystaniu z kuracji, należy pamiętać o kilku kwestiach:

  • dla bezpieczeństwa osób, decydujących się na użycie wałka ZGTS Titanium Roller, przed użyciem należy go zdezynfekować,
  • po wykorzystaniu z kolei należy przyrząd spłukać wodą i przemyć odpowiednim płynem dezynfekującym.

Jak szybko zauważalne są efekty kuracji?

Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta i celów, jakie chcemy osiągnąć. Szacuje się, że cały proces odbudowy skóry może potrwać kilka miesięcy, ale pierwsze efekty mogą być zauważalne już po tygodniu. Pamiętajmy, że ludzka skóra odnawia się co 40 dni, a zabieg mezoterapii mikroigłowej znacząco przyspiesza ten proces.
 

Sklep on-line