Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem Biotouch Inc. USA w Polsce
Rezerwacja on-line

Zabiegi laserowe we Wrocławiu

Laser Diodowy Spider  810 nm

Zastosowanie: laserowe zamykanie naczynek z całego ciała
 
centrum laserowe

810 nm to najlepsza długość fali zarówno do walki z naczynkami na twarzy, jak i tymi na ciele. Zabieg przeprowadzony prze wykwalifikowanych specjalistów z pewnością przyniesie zadowalające efekty.

Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów laserowych opartych na fali 810 nm wynika z dwóch ważnych czynników. Pierwszym jest fakt, że działanie to charakteryzuje się wysokim poziomem pochłaniania przez hemoglobinę, czyli barwnik krwi (naczynek i żylaków), który zapewnia efektywność. Drugim z kolei niski poziom absorpcji przez wodę, która znajduje się w komórkach skóry, co z kolei jest gwarantem bezpieczeństwa. Laser Spider to technologiczna nowość w zakresie półprzewodnikowych laserów diodowych. Jest on bardzo skuteczny w zamykaniu popękanych naczynek, bez względu na to, gdzie są one umiejscowione.

Szybkie rezultaty

W czasie emisji wspomniany fal 810 nm, Spider gwarantuje pełną koagulację naczynia, co właściwie od razu daje efekty. Wszelkie cienkie naczynka (zwane także pajączkami), z reguły przestają być problemem natychmiast – usuwane są bowiem zazwyczaj już po pierwszym zabiegu.

Ważny jest czas wykonywania zabiegów. Z reguły działania przy użyciu laserów Spider, zaopatrzonego w najwyższej klasy diodę DILAS produkcji niemieckiej, trwają nawet do połowy krócej niż wszystkie te, które robione są metodami tradycyjnymi.

Laser frakcyjny Fire-Xel

Zastosowanie zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym Fire-Xel jest bardzo rozbudowane. Jest to przede wszystkim chęć redukcji blizn trądzikowych, a także wygładzenie i odmłodzenie skóry. Za pomocą tych zabiegów laserowych można przeprowadzać także terapie efektów fotostarzenia (wszelkie przebarwienia, zmarszczki) oraz poprawić elastyczność skóry przez pobudzenie produkcji kolagenu. Laser frakcyjny Fire-Xel będzie także odpowiednim wyjściem w przypadku chęci redukcji blizn pooperacyjnych (zarówno przerostowych, jak i zanikowych) i rozstępów. Zabiegi te polecane są przy waporyzacji zmian śródnabłonkowych i znamion naskórnych oraz w przypadku wycinania brodawek i polipów.

centrum laserowe
 

Skuteczna i bezpieczna nowoczesność

Fire-Xel to urządzenie najwyższej klasy, które posiada nowoczesny model skanera ze specjalnym systemem analizy skóry, dającym możliwość dokładnego pomiaru nawilżenia tkanki. Specyfika sprzętu umożliwia jego użytkownikom dobór odpowiednich parametrów zabiegu, z jednoczesnym dbaniem o bezpieczeństwo pacjenta. Możliwe jest ustawienie urządzenia w oparciu o dane kliniczne, które przechowywane są w jego pamięci. Niezawodne, ciągłe działanie lasera zapewniają napędy Galvano (autorstwa amerykańskiej firmy Cambridge Co.).

Działanie

Sposób działania proponowanego lasera Fire-Xel jest bardzo prosty. Jego promień, rotowany przez głowicę skanującą, najpierw uszkadza naskórek, pozostawiając jednocześnie jednak obszary nieuszkodzonej tkanki. Umożliwia to skrócenie okresu naprawy tkankowej po kolumnowej waporyzacji (ablacji) i gwarantuje zadowalający efekt estetyczny. W czasie późniejszej regeneracji tworzy się całkiem nowa pokrywa nabłonkowa oraz nowe włókna kolagenowe, tworzone przez pobudzone fibroblasty. Wszystko to daje bardzo dobrze widoczny efekt remodelowania, a także odmłodzenia skóry.

Laser do usuwania tatuaży neodymowo-yagowy Q-Switch (Nd-YAG)

  • Usuwanie tatuaży (także kolorowych),
  • Usuwanie przebarwień,
  • Peeling węglowy.

Laser Q-switch Nd-YAG to urządzenie przeznaczone do usuwania tatuażu, charakteryzujące się bardzo krótkim czasem trwania impulsu – liczony jest on w nanosekundach – i bardzo dużą energią – rzędu nawet kilku MW.

Światło, które emituje laser, wykorzystywane jest do zniszczenia barwnika. Ważny jest fakt, że czysta powierzchnia skóry jest dla emitowanego światła przezroczysta. Umożliwia to skupienie całej energii i pochłonięcie jej przez barwnik. Pigment jest rozbijany na wiele mniejszych fragmentów, a te są wtedy pochłaniane przez komórki organizmu – makrofagi.

Skuteczność laserowego działania

Laserowe usuwanie tatuażu to przede wszystkim bardzo skuteczne działanie. Tylko w nielicznych przypadkach tatuaż nie może zostać usunięty. Dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy znajduje się on w warstwie podstawnej skóry, lub w bliźnie. Co dodatkowo ważne, laserowa metoda usuwania jest dużo bezpieczniejsza niż tradycyjne, znane powszechnie metody. Laserowe działanie redukuje bowiem do zera ryzyko jakiejkolwiek infekcji, która jest potencjalnych zagrożeniem w przypadku innych metod usuwania tatuażu. Do minimum zmniejsza także ryzyko powstania blizn, które pojawiają się w wielu innych przypadkach.

Po zabiegu

Osoby, które pierwszy raz zdecydują się na zabieg laserowego usuwania tatuażu, mogą być zaniepokojone zaczerwienieniem czy też swędzeniem. Te dwie reakcje, a czasem także powstawanie strupków, to standardowe reakcje, które pojawiają się w czasie eliminowania barwnika. W przypadku powstania strupków, bezpośrednio po ich zejściu, w miejsce usuwanego barwnika może pojawić się około 2-tygodniowe zaróżowienie.

Następny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po 3-4 tygodniach. Jeżeli zdecydujemy się na usuwanie tatuażu, należy chronić jego miejsce przed słońcem przez około 6 miesięcy, żeby zminimalizować ryzyko przebarwień do minimum. Oznacza to również rezygnację z używania samoopalaczy oraz wizyt w solarium.

Spectra Peel

Spectra Peel to nowy typ peelingu laserowego. Do jego wykonania wykorzystuje się innowacyjny laser Nd-YAG (neodymowo-yagowy) z tzw. Q-switch-em. Jego działanie różni się od resufarcingu laserami CO2 i Er-YAG. Model z tzw. Q-switch-em nie odparowuje tkanki oraz nie powoduje powstania żadnych długo gojących się ran. Co ważne, Spectra Peel działa bezinwazyjnie i jest prawie bezbolesny. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Ten typ peelingu laserowego pozbawiony jest najmniejszego ryzyka powikłań oraz skutków ubocznych, a oczekiwane rezultaty są lepszym i trwałym rozwiązaniem.

Warto zaznaczyć że w Polsce Spectra Peel nie jest popularny, czego nie można powiedzieć o krajach zachodniej części świata. Na przykład w Stanach Zjednoczonych i Brazylii metoda ta bije wszelkie rekordy popularności.

Laser kosmetyczny E-LIGHT z technologią SHR

centrum laserowe
 
  • Usuwanie owłosienia,
  • Odmładzanie skóry,
  • Usuwanie trądziku,
  • Terapia na naczynka,
  • Terapia na przebarwienia.

Proponowany laser to połączenie technologii laserowej, a także plusów wynikających z użycia metody pulsującego światła. Technologia SHR częściowo wykorzystuje ścieżkę melaniny (40-50%), z kolei połączenie technologii In Motion delikatnie rozgrzewa skórę.

Przy użyciu lasera SHR energia wielokrotnie (około 10 razy na sekundę) przekazywana jest przez tkanki. Urządzenie jest w ciągłym ruchu. Ma ono niskie zużycie energii przy dużej częstotliwości (do 3 Hz – 3 razy na sekundę), w alternatywie dla tradycyjnego, jednego, wysokoenergetycznego impulsu. W taki właśnie sposób zarówno melanina we włosach, jak i tkanka komórki macierzystej są podgrzewane z niskim zużyciem energii, w wolnym tempie i przez długi czas w odpowiedniej do tego temperaturze ok. 45° Celsjusza.

 

Sklep on-line