Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem Biotouch Inc. USA w Polsce
Rezerwacja on-line

Mikrodermabrazja – zabiegi na twarz

Mikrodermabrazja, czyli proces mechanicznego złuszczania naskórka, to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów na twarz, które przeprowadzane są w naszym salonie kosmetycznym. Polega on na ścieraniu następnych warstw skóry, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu. Istotą działania jest fakt, że po usunięciu naskórka następuje wzmożone wytwarzanie kolagenu oraz elastyny, a poprzedni naskórek jest zastępowany nową tkanką. Efekt tego zabiegu na twarz to znacznie gładsza, jaśniejsza i dużo bardziej elastyczna skóra.

Efekty zabiegu


W naszym salonie kosmetycznym możliwe jest wykonanie głębszej mikrodermabrazji, która spowoduje u pacjentów spłycenie wszelkich blizn i rozstępów. Jej efektem będzie także redukcja drobniejszych zmarszczek oraz likwidacja przebarwień skóry i rozszerzonych porów.
Sam zabieg mikrodermabrazji jest krótki i bezbolesny, a co ważne – nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Po mechanicznym złuszczeniu naskórka od razu można wrócić do codziennych zajęć. Istnieją jednak pewne zastrzeżenia. Pierwsze 48 godzin to zakaz kąpania w wodzie chlorowanej, a także zakaz opalania. Zaleca się także picie co najmniej 1,5l wody mineralnej dziennie oraz stosowanie na co dzień kremów z filtrem przeciwsłonecznym (min. 25).
Seria zabiegów mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym Perfect Glamour to zwykle 2 do 10 razy, w pierwszym miesiącu wykonywany co tydzień, w drugim co 2. W kolejnych miesiącach będą to już z reguły zabiegi przypominające – w sytuacji, gdy jest to konieczne.

Wskazania i przeciwwskazania


Zabieg mikrodermabrazji wskazany jest w przypadku występowania:
·         Trądziku pospolitego / blizn potrądzikowych,
·         Zaskórniaków i prosaków,
·         Rozszerzonych porów,
·         Rozstępów,
·         Blizn i bliznowców,
·         Uszkodzeń posłonecznych skóry,
·         Wszelkich przebarwień,
·         Plam starczych,
·         Łojotoku i suchości skóry,
·         Szorstkiego, zrogowaciałego naskórka oraz drobnych zmarszczek,
·         Wiotkości skóry.
Niepożądane przy zabiegu są:
·         Nadwrażliwość skóry,
·         Uczucie pieczenia, mrowienia oraz świądu (ustępują stosunkowo szybko)
·         Rumień (nie utrzymuje się dłużej niż 24 godziny)
·         Wybroczony, które z reguły występują u osób stosujących aspirynę i niesterydowe leki przeciwzapalne – utrzymują się do 3 dni.
Przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu:
·         Niedawne stosowanie Roacutanu,
·         Infekcje wirusowe,
·         Zakażenia bakteryjne,
·         Nowotwory skóry.
Sklep on-line